Útěk z vězení - seriál č.1

23. září 2007 v 21:08 | SáRiNkA - malý ďáblík
Ahojky,právě jsem založila novou rubriku MoViE a tady je první příspěvek a to do → SERIÁLŮ

O čem Útěk z vězení (Prison Break) je?
Stavební inženýr Michael Scofield je zoufalým mužem v zoufalé situaci. Jeho bratr, Lincoln Burrows, byl odsouzen za vraždu a čeká na trest smrti ve Státní věznici Fox River. I přes důkazy proti Lincolnovi je Michael přesvědčený o jeho nevině. S blížícím se termínem popravy Lincolna Burrowse přepadne Michael se zbraní v ruce banku. O peníze mu nejde, jeho jediným cílem je, dostat se za svým bratrem. Během soudu přijme klidně a bez odvolání pětiletý trest ve vězení, má ale jednu podmínku - odpykat si jej ve vězení, které je nejblíže svého rodného Chicaga. A tak putuje do Fox River. Tam nepřichází s prázdnou. Má u sebe kompletní plány vězení a v hlavě vypracovaný itinerář, jak dostat Lincolna ven a prokázat, že je nevinný. Ve vězení se však věci nemají úplně tak, jak si představoval, a tak musí mj. čelit dozorci, kapitánu Bellickovi, který si na něj ihned po nástupu do vězení zasedne, a také některým spoluvězňům, kteří by rovněž rádi utekli. Navíc se v nebezpečí ocitá i rodina Lincolna Burrowse, protože za případem stojí někdo vysoce postavený, pro nějž je Burrowsova poprava velmi důležitá.
Kombinací naděje z filmu "Vykoupení z věznice Shawshank", kamarádstvím z "Trestné lavice" a napětím z "Velkého útěku" slibuje seriál odkrývat další kusy ze záhady každého týdne, jak Michael provádí svůj odvážný plán, jak z vězení nadobro utéct a jak rozřešit spiknutí, které bratra dostalo do vězení.
Jak Útěk z vězení (Prison Break) vznikl
Prison Break je produkovaný a napsaný v produkci Paula Scheuringa ("A Man Apart"). Brett Ratner řídí pilotní epizodu a slouží jako výkonný producent vedle Matta Olmsteada, Martyho Adelsteina, Neala H. Moritze a Dawna Parouse.
Příběh poprvé uvedla na televizní obrazovky společnost TV Fox v roce 2005. Hned od začátku si v USA získal ohromné množství fanoušků a obdivovatelů. Sledovat osudy Michaela Scofielda a jeho bratra Lincolna Burrowse již měly možnost milióny diváků. Seriál se vysílal například i v Kanadě, Austrálii, Francii, Belgii, Turecku, Indonésii, Malajsii, na Slovensku...
V současné době se vysílá už třetí řada seriálu.
Osoby a obsazení
WENTWORTH MILLER - Michael Scofield
DOMINIC PURCELL - Lincoln Burrows
ROBIN TUNNEY - Veronica Donovan
AMAURY NOLASCO - Fernando Sucre
WADE WILLIAMS - kpt. Brad Bellick
MARSHALL ALLMAN - LJ Burrows
PETR STORMARE - John Abruzzi
SARAH WAYNE CALLIES - Dr. Tancredi
PETER STORMARE - Abruzzi
ROBERT KNEPPER - Theodore Bagwell
STACY KEACH - Warden Pope
MUSE WATSON - Charles Westmoreland
ROCKMOND DUNBAR - Benjamin Miles Franklin
FRANK GRILLO - Nick Savrinn
Ocenění
O úspěšnosti seriálu Prison Break svědčí množství nominací a cen, které za dva a půl roku od svého uvedení, získal. Jedno z nejvyšších ocenění získal v roce 2006 v soutěži People's Choice Awards za nejoblíbenější televizní seriál roku. Ve stejném roce to např. ještě byly nominace na Zlatý Glóbus za nejlepší dramatický seriál a nejlepšího herce v hlavní roli pro Wentwortha Millera a cena Emmy pro Marka Helfricha za nejlepší střih seriálu (pilotní díl) pro komerční televizi.
Fotogalerie
Prison Break (TV) - Prison Break
3x01 - Orientacion
Trailer
Můj kec: Tenhle seriál bude aj na NOvě,tak doufám,že se budu moct čučet..Mě totiž i z ukáuek a z trailrů docela zaujal....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni PLS

→klick←

Komentáře

1 Kačík Kačík | Web | 26. září 2007 v 13:25 | Reagovat

Njn  možná to je dobrý seriál já jseem ho ještě neviděla ...a ani nevím jesli se na něho budu moct dívat.

2 ketchjitka ketchjitka | Web | 29. listopadu 2007 v 21:45 | Reagovat

miluju ten seriál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama